Dobór fryzury do kształtu twarzy

Niestety, nawet najmodniejsza i najlepiej zrobiona fryzura nie pasuje każdej pani. Niezwykle istotną rolę w wyborze uczesania ma kształt twarzy. Dlatego zanim usiądziemy udamy się do salonu fryzjerskiego, najlepiej jest dowiedzieć się jaki rodzaj fryzury najbardziej pasuje do naszej twarzy.

Twarz owalna – najszerszą częścią są kości policzkowe, które delikatnie podkreślają jej kształt. Panie o takim kształcie twarzy, najlepiej prezentować się będą miękkich fryzurach z lokami lub falami i odsłoniętym czołem, zarówno prostych, jak cieniowanych.

Twarz okrągła – uczesanie powinno przede wszystkim wyszczuplić twarz, która pozbawiona jest kanciastości. Odpowiednie dla Pań o takim typie twarzy jest krótka fryzurka, wycieniowania, bez loków, z pazurkami zachodzącymi na policzki. Dla kobiet posiadających półdługie włosy, odpowiednia będzie fryzura z przedziałkiem z boku, z lekko podwiniętymi do wewnątrz końcówkami. Można również pokusić się o grzywkę, lecz musi być ona cieniowana, niezbyt krótka.

Twarz trójkątna – uczesanie powinno wypełniać wąskie boki twarzy i stanowić tło i wypełnienie dla zbyt wąskiej brody. Najlepszym rozwiązaniem będą włosy półdługie skręcone w loczki, zakrywające kości policzkowe. Włosy można również zaczesywać za uszy, a końce wywinąć na zewnątrz. Przedziałek powinien być z boku, a grzywka powinna zakrywać boki szerokiego czoła.

Twarz kwadratowa – uczesanie powinno zaokrąglić ten rodzaj twarzy, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie cieniowana grzywka, przedziałek z boku i zachodzące na policzki pasemka wycieniowanych włosów. W przypadku półdługich włosów należy ich końcówki zawinąć do środka, natomiast długie najlepiej jest wycieniować przy twarzy i wymodelować tak, by na nią zachodziły pazurki.

Twarz trapezoidalna – czyli „gruszka”. Puszysta i cieniowana grzywka poprawi proporcje między wąskim czołem a szeroką żuchwą. Najlepszym rozwiązaniem są półdługie fryzurki, równo obcięte na wysokość żuchwy, proste włosy z pazurkową grzywką.